luni, 5 februarie 2018

Iepurasul Tilda

Ati auzit de papusile Tilda? Sunt inspiratia creatoarei norvegience Tone Finange .Am  inceput si eu cativa iepurasi. Deocamdata sunt in atelier sub vraja acului si in curand vor iesi in lume la plimbare cautand camere de bebei unde sa poposeasca decorandu-le orice colt ales al camerei. Sunt create si destinate mai mult pentru decorare dar de ce nu si pentru joaca celor micuti.



Am terminat primul iepuras care defapt este mama, iar fetita este in lucru. Cu ea ne intalnim peste cateva zile.




Astazi fiind o zi cu multa ninsoare nu am avut lumina suficienta pentru a face pozele in conditii. Urmatoarele vor fi colorate si mai vesele.


sa aveti o seara faina!

sâmbătă, 3 februarie 2018

Fotografii la mijloc de decembrie

Un inceput de an miraculos doresc tuturor sufletelor iubitoare de frumos.Prin blogosfera nu am mai trecut de un an si jumatate aproximativ, dar m-am cam plictisit sau mai bine zis nu e chiar  plictiseala mai mult este saturatie de viteza informatiei de pe facebook ca acolo mi-am petrecut timpul virtual.
Simt nevoia sa ma retrag din nou la liniste si in functie de inspiratie si timp ma asez din nou pe pagina blogusorului meu.





 Am reusit sa imi recuperez contul blogului care nu stiu cum s-a facut dar nu am mai avut acces la deschiderea lui, defapt avem toti membri familiei cont pe acelas calculator si ii o incalceala de nu mai stim care cum se accceseaza si asta e.



Revin cu forte noi doar ca nustiu exact cat ma tine:) Unul din obisnuintele mele rele este acela ca ma plictisesc repede si necesit o noua stimulare,mereu ma trezesc in alta parte nu unde ar trebui sa fiu.
Am rasfoit blogul si mi-am dat seama ca multe idei de aici nu mai bat cu gandirea mea din prezent.  La un moment dat ma hotarasem sa-mi deschid unul nou dar cum nu-mi place sa fac multe conturi si sa ma pierd prin ele raman aici.




Fotografiile astea le-am gasit aici dar nu aveau text la ele si datorita faptului ca m-au trezit din amorteala datorita culorilor vii imi fac intrarea acompaniata de lumina lor. Si da, le-am cules in aparatul meu la mijloc de decembrie dar numaistiu a carui an :)



Va multumesc si va urez un uichend frumos!

Ps: Alege sa asezi bucuria ca accesor la reverul vietii.

joi, 18 august 2016

Fotografii

Crampeie din mijlocul naturii...









O zi minunata!

marți, 2 august 2016

Pagini vintage 3

Ma gandesc ca la noi e foarte cald, am intrat in luna August iar majoritatea blogaritelor sunt plecate in vacanta.:) Le doresc o vara minunata si sa aiba parte de relaxare si bucurie alaturi de cei dragi lor.
Eu plec doar la toamna in vacanta asa ca imi continui cu postarile mele legate de paginile albumului.
Urmatoarele doua pagini arata cam asa: uneia dintre ele i-am modificat dimensiunea iar cealalta am lasat-o la dfimensiunea initiala. Le-am realizat oarecumva sa poarte acelasi ton de culoare si multe dantelute.


Pe aceasta pagina fotografiile pot fi introduse in spatele dantelutei cu zimtisori.


pagina inspirata pe moment in functie de materialele care o impodobesc.


Sa aveti o vacanta minunata!


luni, 25 iulie 2016

ursuleti

Buna dimineata! Ce ziceti de niste ursuleti? i-am realizat din material textil, mascota in camera celor mici. Au statura de o palma, un mic petecel semn ca au fost putin neastamparati, :) dar se pot spala usor dupa ce ajung patati de ciocolata din manutele prietenilor lor.







Sa aveti o zi faina!

miercuri, 20 iulie 2016

Pagini vintage 2

Buna dimineata! Zi frumoasa cu sarbatoare minunata, cu stropi de ploaie de care ma bucur enorm. (ultimele doua luni fiind caniculare). Azi m-am gandit sa continui cu prezentarea  de pagini ale jurnalului. Fotografiile se introduc in buzunarasele cusute ale fiecarei pagini.Deasemenea pot fi lipite fotografii si pe spatele etichetelor. 



Fiecare pagina este unicat in felul ei.


Ma inspir instantaneu in functie de culorile si petecelele pe care le am la indemana.



Sarbatoare minunata sa aveti!